Menü
Your Cart

Üretim

Müşteri odaklı hızlı üretim” ilkesini benimseyen Demoteks Tekstil, tüm müşterilerinin talep ve standartları doğrultusunda, gerekli değişikliklere anında müdahale ederek ürünün ilk seferde ve doğru bir şekilde üretilmesini amaçlamaktadır.

Demoteks, yalın üretim prensipleriyle yönetmekte olduğu üretim tesislerinde, güçlü mühendislik altyapısı ile geliştirdiği ve uygulamaya koyduğu otomasyon programları ile üretimde ölçme ve değerlendirme sistemini hayata geçirmiştir.

KESİM

Fabrikamıza gelen kumaşlar gerekli testler (çekme-dönme- yıkama haslığı) yapıldıktan sonra kumaş kontrol makinesi ile birlikte %100 kumaş kontrolü sağlanır. Kalite Güvence ekibi tarafından onaylanan kumaşlar kesimhaneye sevk edilir. Kesim için yeterli miktarda dinlenmiş ve tüm testleri başarıyla geçmiş olan kumaşlarımız uzman kadromuz aracılığıyla, pastal yerleşimi yapıldıktan sonra kesilmektedir.

TASNİF

Kesim işlemleri tamamlanmış olan kumaşlar gerekli ayrım yapıldıktan sonra üzerindeki desene bağlı olarak ilgili alt üreticelere sevk edilir. Baskı nakış vb işlemleri tamamlanan yarı mamüller şirkete geri sevk edildikten sonra tasnif işlemleri gerçekleşir ve çalışmaların %100’ü kontrol edilir.

DİKİM

Kesim işlemleri tamamlanmış olan kumaşlar gerekli ayrımlar yapıldıktan sonra dikimhane bölümüne sevk edilir. Burada yarı mamüller dikim operasyonlarına başlamadan önce kalıpları ile karşılaştırılarak kontrol edilir. Onay verildikten sonra dikim operasyonları yetkin bant çalışanlarımız ile birlikte gerçekleştirilir.

KALİTE - AMBALAJ

Dikim operasyonları tamamlanmış olan mamüller paketleme bölümüne sevk edilir. Burada iplik temizleme ve ön kontrol işlemleri gerçekleştirilir, daha sonra ütü ve son kontrol yapılır. Müşterilerin talep ettiği AQL seviyesine göre son kontrol operasyonundan başarı ile geçen mamüller paketlenip sevk edilir.

MODELHANE

LECTRA Versiyon 8 CAD sistemi kullanılarak hazırlanan ; gerek sezona uygun kendi kolleksiyonumuz , gerekse müşterilerimizin istediği kolleksiyonlar , özenle dikimi yapılarak numune bazında müşterilerimize sunulur.

Kalite Politikamız

Demoteks Tekstil’in Kalite Politikası, "sıfır hata" ürünleri üretmeye dayanmaktadır. Üretilen nihai ürünlerin son aşamada kalite kontrol operasyonlarında hataların ayıklanmasındansa kumaşın fabrikaya ilk girdiği andan itibaren kalite kontrol operasyonları başlar. Bu, daha yüksek kaliteye sahip ürünler elde etmek için kabul edilen en önemli Demoteks ilkesidir. Tüm üretim birimleri ve paydaşları, Kalite standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak en yüksek kalite seviyelerine ulaşmaya kendini adamıştır.

Kalite politikası, problem çözme ve sürekli iyileştirme anlayışı ile tüm süreçlere tamamen entegre edilmiştir. Her süreç Kalite Yönetim araçları kullanılarak kontrol edilir ve izlenir.